ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
|
|||
Με πατέρα καλλιτέχνη, ονειρευόταν πάντα μια μεγάλη καριέρα στο ελληνικό τραγούδι. To Super Idol πραγματοποίησε τα όνειρα του χωρίς καθυστέρηση. Πριν λίγες μέρες ο Αντώνης Ρέμος και ο Γιώργος Θεοφάνους του ζήτησαν να πάρει μέρος στη μεγάλη συναυλία τους στην Κύπρο. Εκεί ο Σταύρος βρέθηκε για πρώτη φορά μπροστά σε 15.000 κόσμου, που τον αποθέωσε επιβεβαιώνοντας με τον καλύτερο τρόπο αυτό που είδε και ο κόσμος που τον ψήφισε για Super Idol: Ο Σταύρος Κωνσταντίνου είναι η φωνή της επόμενης δεκαετίας, ο νέος μεγάλος λαικός τραγουδιστής. Τον Ιούνιο του 2004 κυκλοφόρησε την πρώτη του δισκογραφική δουλειά, το CD-SINGLE με τίτλο το όνομα του. Στο πρώτο δισκογραφικό βήμα του εξαιρετικά ταλαντούχου Σταύρου συνδράμουν καταξιωμένοι συντελεστές όπως είναι ο Νίκος Τερζής που έγραψε το «Δεν το αντέχω» που είναι το πρώτο τραγούδι που έχει ξεχωρίσει απ' αυτό το CD-SINGLE και επίσης η Εύη Δρούτσα και ο Μάριος Ψιμόπουλος, ο Τόνυ Κονταξάκης και ο Βαγγέλης Κωνσταντινίδης. |
|||
|