![]() |
|||
ΝΙΚΟΣ ΒΕΡΤΗΣ
|
|||
To πρώτο του album έχει τίτλο "πολύ απότομα βραδιάζει" και περιλαμβάνει 15 τραγούδια που έγραψαν σπουδαίοι δημιουργοί όπως ο Ηλίας Φιλίππου, ο Κώστας Μηλιωτάκης, ο Πάνος Φαλάρας, ο Νίκος Παπαδόπουλος, ο Γιάννης Σταμπουλίδης κ.ά. ενώ το τραγούδι «Σαν Ποτηράκι μ' έσπασες» υπογράφει ο Βαλάντης. Τα τραγούδια «Αστέρι μου» και το ομότιτλο «Πολύ Απότομα Βραδιάζει», έγιναν αμέσως επιτυχίες. |
|||
|